Leģenda

Kādreiz es dzīvoju Paradīzes Dārzā, bet tad es to zaudēju. Nezinu un neatceros, kā tas notika... Tas bija sen....Daudz kas ir aizmirsts un pazaudēts dažādu iemeslu pēc. Esmu piedevusi un, nu, dodos ceļā. Ceļš ir grūts, bet brīnumu un pārsteigumu pilns. Gadās, ka ejot šo ceļu, es paklūpu aiz kāda akmens vai šķēršļa. Lai cik dīvaini tas nebūtu, es priecājos, ka tā, jo zem tā allaž ir kāda norāde uz Paradīzes Dārzu. Tāpēc es turpinu iet (darīt) un aicinu jūs līdz meklēt savu paradīzes dārzu, kur piepildās visas vēlmes un cerības.

Atsauksmes

2011.gads- ar Līgas palīdzību dienas gaismu ieraug mazmeita Elizabete.
2014.gads- nu jau ar Līgas palīdzību pasauli ierauga mazdēls Ralfs.
Ir pienācis 2015. un tālajā Ņujorkā ar Līgas palīdzību pasauli ierauga gandrīz vai
vienlaicīgi mazdēls Markus un mazmeita Melisa, un tas ir noticis tikai ar telefona
palīdzību. Līga ar savu sirds siltumu, gaišumu un gudru padomu var arī tā.....
Līga ir bijusi ne tikai šajos svarīgajos momentos kopā ar mūsu ģimeni arī pēcdzemdību rituālos- ar vecākās meitas ģimeni un krustdēla ģimeni, ar ģimenes draugu ģimeni. Jaunās māmiņas pēc šādiem rituāliem atgūst spēkus, tēti saņem padomu, vēl lielāku izpratni par ģimeniskumu un savstarpējām attiecībām , un jau uz visu sāk raudzīties citām acīm.
Līga ir kā gaišs saules stars, kas šajā lielās steigas laikā, liek atcerēties , ka ir citas vērtības.

Ir cilvēki, kas palīdz citiem tikai ar to, ka atrodas uz šīs planētas. Un ir cilvēki, kas vienmēr cenšas palīdzēt citiem... Līgā ir  abas šīs īpašības...
Nu jau piecu mazbērnu Omīte- Mīmīte, dziļā cieņā un pateicībā Līgai.Reiz kādā ļoti saulainā augusta dienā, Ditas mājīgās mājās es noskatīju Līgu. :)))) Mūs bija daudz - dūlu un dūlu apmācībā, bet starp visām es ievēroju tieši Līgu, klausījos viņas runās, brīnījos ar kādu mīlestību un cieņu skan viņas vārdi... Tā lūkojos un domāju, ja reiz es būšu stāvoklī, tad noteikti Līga būs MANA DŪLA!
Es vēl nezināju, ka esmu jau gaidībās. Ka zem manas sirsniņas aug maza, mīļa meitiņa. :)

Gaidību laikā gāju pie Līgas vingrot. Tā nebija vienkārši vingrošana. Tajās Līga stāsta par grūtniecības norisi, par sievietes pārmaiņām, bērna attīstību, ēšanu, gatavošanos dzemdībām, pēcdzemdībām, mācamies sajust, saklausīt sevi, mazuli, mācāmies meditēt, šūpojamies lakatos. Apzināti nerakstu to pagātnes formā, jo to visu pie Līgas var iegūt ikviena sieviete arī šobrīd. Tāpat apmeklēju atbalsta grupiņu mammām un tētiem. Mūsu grupiņā tētu gan nebija. :) Bijām foršas mammas, sievietes! Šajās nodarbībās gatavojām dzemdību plānu, likām galvas kopā un spriedām, kā ikdiena mainīsies pēc bērna dzimšanas, kas būs nepieciešams, kas var palīdzēt, runājām par zīdīšanu, vizualizējām, meditējām... Reiz mūs apciemoja mamma no mūsu grupas, kurai mazulis bija jau piedzimis. Tas bija kaut kas fantastisks, dzirdēt no reālas sievietes par reālu ikdienu!
Pēc visa šī Līgas vārds jau bija manā dzemdību plānā. :)

Un tā diena pienāca visai drīz, kad Līgas atbalsts man bija īpaši nozīmīgs. Pirmais zvans 3:00 naktī. Uzklausīšana, mierinājums, iedrošinājums. Ģimene vēl čuč. Un arī mēs ar meitu dodamies pie miera. No rīta sākas rosība. Vīrs ved vecāko bērnu uz bērnudārzu. Līga arī pavada savu ģimeni dienas gaitās un dodas uz mūsu pusi. Kad esmu palikusi uz brīdi viena, zvanu Līgai un lūdzu, lai brauc, cik vien ātri var. Pēkšņi negribu vairs gaidīt. Man vajag manu Līgu te un tūlīt. Atlaidusies pārelpoju kontrakcijas. Dzirdu, ka kāds ienāk. Nodomāju, vīrs atgriezies. Bet nē, tā ir Līga! Samīļoja mani pavisam sašļukušu uz dīvāniņa. Tik priecīga, smaidoša! Un manī ir dziļš atvieglojums- "hūūū", Līga ir te.
Pēc laika klāt ir arī vecmāte un vīrs, bet par viņu lielo atbalstu un mīlestību jau ir cits stāsts.

Pārelpojot sāpes, Līga glāstīja manu muguru, masēja krustus. Tos tāāāā lauza. Pirmo reizi! Un vienīgais atvieglojums bija Līgas rokas. Mēs gandrīz nesarunājāmies, vismaz man tā šķiet. Viņa bija klusa mana ēnaLīdzās esoša. Mans drošības spilvens, mans mūris. Viņa daudz smaidīja, klusībā lūdzās, stutēja, glāstīja, mierināja, iedrošināja, slavēja, čubināja. Es paslēpu galvu Līgas azotē. Drošībā. Tuvāk sirdij. Un dzemdēju meitu. Un piedzimu pati par mammu gādīgas un mīlošas mammas Līgas rokās.

Līga bija pēdējā, kas devās prom. Un pirmā, ar kuru pēc dažām stundām runājām. Pēdējā mājvizītē Līga bija iecerējusi veikt man roku masāžu ar smaržīgām eļļām, taču tā vietā es atgriezos tajā saulainajā dienā. Līga ļāva man runāt, runāt un norunāt. Un arī notraust pa kādai asarai.

Es esmu ļoti pateicīga Līgai par būšanu mums līdzās, par atbalstu, patvērumu, par drošu augsni, kurā augt jaunai ģimenei, par mīlestību, cieņu, uzmanību, sirds gaišumu, nesavtību... Par to, ka Līga bija MANA DŪLA!
PALDIES, TEV!

Aiga
par grūtnieču vingrošanu:


Šis bija mans otrais gaidību un radību piedzīvojums. Pirmo dēliņu gaidīju laimīga un pārliecināta par sevi, tomēr pēc 12h aktīva dzemdību procesa mazulis piedzima ar ķeizargrieziena palīdzību. Tas iedragāja manu ticību sev un manai spējai laist pasaulē mazuli pašas spēkiem.
Gaidot savu otro dēliņu jau noskaņojos uz atkārtotu ķeizargriezienu, tomēr, nolēmu „drošības pēc” pagatavoties arī iespējamām dabīgām dzemdībām. Tā nu es nokļuvu pie dūlas Līgas Giniborgas. Dzirdēju, ka viņa vada vingrošanu māmiņām gaidībās, kā arī izglīto par gaidību un radību jautājumiem. Un – ar prieku atklāju, ka šīs nodarbības ir kā radītas tieši man! Pārsteidza un piesaistīja Līgas miers un jūtamais sirds siltums. Tai pašā laikā bija jaušams lielisks zināšanu, noteiktības un tādas kā stingrības apvienojums. Un tā, kādu rītu es atklāju, ka vairāk nedomāju par dabīgām dzemdībām ar bailēm, bet drīzāk ar tādu kā interesi, gandrīz kā izaicinājumu, kā es pati varētu vadīt savu dzemdību procesu. Līgas mudināta un iedvesmojusies no viņas ieteiktās grāmatas „Piedzimt bez vardarbības” uzrakstīju dzemdību plānu, bagātinot to ar iedvesmojošiem citātiem un zīmējumiem. Tā tapa mans „noslēpumainais sievietes dārzs”.
Mazulītis izlēma piedzimt pats, krietni pirms noteiktā ķeizargrieziena datuma. Un te nu jāsaka milzu paldies Līgas spējai iedvesmot un spējai iedvest ticību pašas organisma un dabas spēkam un gudrībai. Mums izdevās! Un turklāt skaisti J !
Maija


Sveika, Līga! Traki ātri un piepildīti aizskrēja šīs laiks kopā ar mazuli. Solījos pastāstīt kā gāja dzemdībās:), bet pats galvenais, kāpēc rakstu, ir, lai pateiktu lielu, lielu paldies par brīnišķīgajām vingrošanas nodarbībām, par labajiem padomiem un pārliecības sniegšanu mātes sūtībai. Pirms dūlu nedēļas neko nezināju par dūlām, itin neko pat nebiju dzirdējusi, līdz savā fakultātē (LU PPMF) uz galda atradu reklāmas lapiņu ar informāciju, sākumā nodomāju, interesanti, izklausās pēc kādas sektas:) nopietni, tad atradu norādīto mājas lapu un paliku nedaudz ieinteresētāka, domāju noteikti jāaiziet uz kādu norādīto nodarbību. Un manā pasaulītē pabīdījās mākonītis un ienāca spožs saules stars:) tāpēc, ka biju jau daudz šķēpus lauzusi ar savu ginekoloģi un vīramāti un man šķita, ka vienīgais veids, kā šajā pasaulē tikt vaļā no sabiedrības spiediena, ir dzīvot un dzemdēt mežā. Bet dūlas man deva cerību:) īpaši Jūs, Līga! Katru reizi kā iznācu no ginekoloģes kabineta, biju pilna ar trauksmēm un nepārliecību par sevi, par to vai tomēr manas sajūtas nav maldīgas un nedzīvoju utopijās, bet katru reizi kā aizgāju uz vingrošanu mana pārliecība un iekšējais spēks tikai nostiprinājās un atkal atgriezās harmonija. Galvenais taču ir ticēt, šaubas visu izbojā! Jūs darāt brīnišķīgu milzīgu darbu, no Jums staro miers, pārliecība un maigums + tam visam klāt nāk zināšanas, ideāls salikums:) paldies Jums, paldies Visumam, ka mazulītes gaidīšanas laikā man bija iespēja ar Jums tikties un uzklausīt! 
Agnese

Par Stārķa grupiņu:
Gribēju Jums izteikt lielu, lielu paldies par Jūsu darbiņu.. Gaidību laikā, arī skaisto radību laikā jutu Jūsu netiešo atbalstu! Intas izteiktās lūgšanas nodarbībās, iedrošināja arī mani lūgt ne tikai baznīcā, bet visos brīžos, kad sajutu nepieciešamību! Nodarbībās, kaut nebiju visās, saņēmu sirds siltumu, mieru, morālo gandarījumu, kas ļāva grūtniecībai ritēt maigi un plūstoši! Zelta vārdus - elpojiet, elpojiet un vēlreiz elpojiet - vēl tagad dzirdu galvā Līgas balsī  Meditācija - tā bija lieta, kas pirms tam bija sveša,bet pēc nodarbībām esmu sākusi vairāk ieklausīties sevī, savās sajūtās.. Paldies Jums par to! Anete

2009.-2011. gads

Jutos nobijusies un nesaprasta, labi neorientējos medicīnas sistēmās un iestādēs, kas saistītas ar grūtniecības aprūpi un dzemdībām. Tāpēc Līgas atbalsts man bija zelta vērts – tas deva gan zināšanas, gan drosmi un pārliecību, gan praktisku palīdzību vajadzīgā brīdī. Turklāt viņai lieliski izdevās iesaistīt arī vīru atbalsta sniegšanā. Nezinu, kā ir dzemdēt bez dūlas, bet ar Līgu es to atceros kā iespaidīgu piedzīvojumu ar pārsteigumu, ka dabiskas dzemdības ir iespējamas, izturamas un pat var patikt! Tā kā šis man ir pirmais bērniņš, ļoti noderēja arī padoms zīdainīša aprūpē pirmajās dienās un nedēļās.
veiksmes vēlot,
Inese 
Līgu Giniborgu par dūlu izvēlējos tāpēc, ka viņa pēc sava rakstura ir mierīga, labsirdīga, zinoša un  kad vajag, stingra. Ir kompetenta - pārzina daudzus jautājumus par grūtniecības norisi, dzemdībām, pēcdzemdību periodu, bērna barošanu, ar viņu var sirsnīgi un atklāti izrunāties par visādiem jautājumiem un manās dzemdībās viņa bija liels atbalsts gan morāli, gan fiziski un garīgi.
Jaunā māmiņa Katrīna.

PAR KRŪTSBAROŠANU. „Meitiņa pirmajā mēnesī pēc dzimšanas lēni pieņēmās svarā, un likās, ka man pieniņš ir pamaz. Pateicoties Līgas klātbūtnei un tieši man sastādītajam barošanas plānam, es nezaudēju ticību, ka varu barot bērniņu ar krūti. Man izdevās nepāriet uz maisījumu!
PAR DZEMDĪBĀM. "Līga ar savu neatsveramo palīdzību bija klāt manās pirmajās dzemdībās. Iesaku dzemdībās veidot savu atbalsta komandu, lai sievietei visi spēki būtu jāvelta tikai bērniņa laišanai pasaulē. Un dūlas ir tās, kas jūt, kā sievietei palīdzēt, lai atvieglotu ceļu līdz bērniņa sastapšanai".
Annija

Līgu kā par savu dūlu izvēlējos, izlasot aprakstu Stārķa ligzdas mājas lapā, protams, nebija jau nekādas 100% pārliecības, ka viņa arī būs mana atbalsta persona šajā man tik svarīgajā notikumā. Mūsu sadarbība sākās, kad es biju 31.grūtniecības nedēļā. Kontakts radās jau sarakstes laikā. Pēc kāda laika sarunājām satikties. Tikšanās, manuprāt, bija jauka un nebija sajūtas, ka tiktos ar viņu pirmo reizi, kas bija ļoti svarīgi, lai abas justos ērti otras kompānijā.
Bija ļoti svarīgi man pašai saprast, kādas ir manas vēlmes attiecībā uz Līgu – kā viņa man palīdzēs – fiziski, emocionāli. Līga radīja drošības sajūtu, ka viss notiks tā kā vēlos, ka maksimāli ilgi paliksim mājās, jo nevēlējos savā dzemdību procesā nekādu iejaukšanos. Tāpat vairākās tikšanās reizēs izrunājām un izmēģinājām vairākas dzemdību pozas.
Tad kad sapratu, ka process beidzot ir sācies, tad, protams, zvanīju Līgai un mūsu šoferim Ilzei. Tā kā tā bija nakts, tad drīz vien abas bija klāt. Un labi vien bija, ka Līga bija jau pie manis mājās, jo pati būtu aizbraukusi uz dzemdību namu jau sāpēm sākoties. Pateicoties tam, ka nebiju viena dzemdību namā ieradāmies, kad man bija 6cm atvērums. Jau mājās Līga daudz palīdzēja – masēja muguru, uzmundrināja mani, sakot, ka esmu malacis, ka pareizi elpojot, lai ļaujos sāpēm. Dzemdību namā arī visu atvēršanās periodu Līga atbalstīja gan fiziski, turot mani pie kontrakcijām, kas noteikti nebija viegli, gan arī emocionāli ar uzmundrinošiem vārdiem. Tas viss palīdzēja man pilnībā atdoties šim procesam un starp kontrakcijām varēju brīvi atslābt un pāris reizes pat uz to īso mirkli iemigu. Bija ļoti svarīgi, ka kāds ir blakus, uz kuru varu pilnībā paļauties, kam es uzticos, jo bez tā dzemdības noteikti būtu ilgākas un smagākas un iespējams pat notiktu kāda iejaukšanās. Pateicoties Līgai nekādas iejaukšanās nebija, ja nu vienīgi augļūdeņu pārduršana jau pie pilna atvēruma, bet tā bija mana izvēle – man piedāvāja, es neatteicu. Drīz vien klāt bija arī mazais.
Arī pēc dzemdībām Līga turpina būt mana atbalsta persona. Ja ir kādas problēmas ar krūts barošanu, tad zinu, ka varu droši Līgai jautāt.
Tiešām liels, liels paldies!
Ilze un Ralfiņš

Vēlos pateikt lielu paldies Dievam, ka viņš ir radījis tādus enģeļus virszemes kā Dūlas. Un vienu enģeli atsūtījis arī man. Ļoti izpalīdzīga un gudra sieviete, patīkamu, maigu un nomierinošu balsi, ik reizi kad ar viņu aprunājos, nu kaut vai tikai pa telefonu, manā dzīvē pēc tam vienmēr notiek kaut kas labs. Ar viņas gudro padomu un labiem ieteikumiem es vienmēr gūstu sirdsmieru. Gūstu sevī spēku, kas ļauj man domāt labas domas. Tas man palīdz dzīvot saticīgi ar saviem mīļajiem. Viņa man ir kā mammas vietā, kaut tādas sirsnīgas Dūlas, kā Līga, būtu vairāk, kam grūtā brīdī uzticēt savu sirdssāpi, jo viņa tik ļoti labi prot nomierināt ar savām gaišajām domām un labo padomu.
Liene un Renāriņš

Biju gatavojusies dzemdēt vienatnē, jo mans vīrietis nevarēja būt klāt, bet citus tuviniekus īsti negribējās - gribēju koncentrēties tikai uz sevi un savu bērniņu. Taču kad sākās dzemdības, pazīstama vecmāte pie manis atsūtīja dūlu Līgu. Pirms tam nebijām tikušās, bet Līgas milzu pacietība, neuzbāzība un mīļums, kā arī tas, ka blakus ir cilvēks ar pieredzi dzemdību norisē, deva drošības sajūtu - varēju atslābināties un mazāk uztraukties, vai viss norit normāli. Dzemdēju slimnīcā, man trāpījās ļoti jauka vecmāte, taču tieši Līga rūpējās par manu labsajūtu - nomierināja, uzmundrināja, deva arī praktiskus padomus, lai dzemdības noritētu labāk. Brīžos, kas nācās izlemt par tālāko rīcību, bez ārsta un vecmātes teiktā varēju rēķināties arī ar Līgas viedokli, jo viņa zināja manu vēlmi dzemdēt dabiski un palīdzēja "noturēt nosprausto kursu", neļauties vājumam, kas dzemdību beigu posmā brīžiem piezagās lielā noguruma dēļ. Esmu Dievam pateicīga par viņas klātbūtni mana pirmā bērniņa dzemdībās - vienai man būtu bijis krietni grūtāk izturēt šo lielo garīgo un fizisko pārbaudījumu.
Ieva, 33 gadi (audzina ņipru puiku)

Brīnišķīgs cilvēks, perfekta speciāliste, ja tādu būtu vairāk, tad pasaule kļūtu jaukāka un mūsu bērni veselāki.                                                    
Ar vislielāko cieņu Elizabetes omīte.
 
- zinoša;
- dvēseliska;
- atvērta;
- pozitīva;
- sniedza neatsveramu atbalstu;
- radīja miera sajūtu un pārliecību;
- lielisks  līdzsvars starp dabīgām dzemdībām un procesu, kur ir jāiejaucas;
- atbildes uz visiem jautājumiem;
- nav kategoriska - sniedz atbildes, bet neuzspiež savu viedokli.
ar sveicieniem, Ilze un Elizabete
  Gaidu arī Tavējo atsauksmi. Droši sūti uz liga.giniborga@dulas.lv Paldies!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Tiešsaites sajūtu skoliņa “Gatava pēcdzemdībām”

  Teorija. Prakse. Sajūtas. 10 nedēļu nodarbības, 10 dažādas tēmas par sievietes pēcdzemdību periodu un atjaunošanos pēc dzemdībām, 10 veb...