Leģenda

Kādreiz es dzīvoju Paradīzes Dārzā, bet tad es to zaudēju. Nezinu un neatceros, kā tas notika... Tas bija sen....Daudz kas ir aizmirsts un pazaudēts dažādu iemeslu pēc. Esmu piedevusi un, nu, dodos ceļā. Ceļš ir grūts, bet brīnumu un pārsteigumu pilns. Gadās, ka ejot šo ceļu, es paklūpu aiz kāda akmens vai šķēršļa. Lai cik dīvaini tas nebūtu, es priecājos, ka tā, jo zem tā allaž ir kāda norāde uz Paradīzes Dārzu. Tāpēc es turpinu iet (darīt) un aicinu jūs līdz meklēt savu paradīzes dārzu, kur piepildās visas vēlmes un cerības.

Dūlas atbalsts


Dūlas atbalsts pirms dzemdībām

Piedāvāju individuālu atbalstu grūtniecības laikā, kas palīdz mammai pieņemt sevi, stiprināt savu pašapziņu, spēku, rast resursus sevī, veidot saiknīti ar bērnu, sagatavoties dzemdībām, rast risinājumus grūtībām vai bažām. Pielietoju individuālās un pāru konsultēšanas tehnikas, elpošanas un atslābināšanās vingrinājumus, individuālas meditācijas, masāžu ar Rebozo lakatiem, tauriņpieskārienu masāžu grūtniecei.

Dūlas atbalsts dzemdībās

Kā dūla piedāvāju nepārtrauktu atbalstu dzemdētājai no brīža, kad viņa to vēlas – viņas mājās, ceļā no mājām uz dzemdību iestādi un dzemdību iestādē. Pirms tam esam tikušies, tāpēc zinu, kādu atbalstu sieviete un vīrietis gaida no manis. Visbiežāk es palīdzu atrast piemērotākas pozas atpūtai un relaksācijai, koncentrēties uz pareizu elpošanu un ļauties kontrakcijām arvien vairāk un vairāk. Pievēršu sievietes uzmanību arī viņas bērniņam, kurš ir devies ceļā, lai satiktu mammu un tēti. Esmu dūla arī vīram, priekšā pasakot dažādus knifiņus, kā viņš var palīdzēt savai mīļotajai sievietei. Saskaņā ar sievietes vēlmēm, es piedāvāju visas savas zināšanas, prasmes, empātiju un jūtas, lai palīdzētu sievietei dzemdēt tā, kā viņa to vēlas stacionārā vai plānotās ārpusstacionāra dzemdībās.
Pēc dzemdībām palieku vēl 2-3h stundas, lai sieviete netraucēti varētu izbaudīt satikšanos ar bērniņu. Dūla veicina un savu iespēju robežās nodrošina ne tikai ādas - ādas kontaktu un zīdīšanu, bet arī veicina mammas un bērniņa saiknīti, aizsākoties lielajam dzīves ceļam.
Dzemdību aprūpe noslēdzas mājvizītē, pārrunājot dzemdību pieredzi, zīdīšanas un pēcdzemdību perioda jautājumus.

Dūlas atbalsts pēc dzemdībām

Dūlas atbalsts norit pēc sievietes pasūtījuma. Katrai sievietei tas var būt pilnīgi citāds.  Ļoti būtiskas ir pirmās 6 nedēļas – periods, kad  visam vajadzētu noregulēties un ieviesties daudz maz kādai skaidrībai par dzīvi kopā ar bērniņu un jauno lomu tajā. Dūla jauno māmiņu var apciemot gan katru dienu, gan 1-2x reizes nedēļā, konsultējot par pirmo sešu nedēļu grūtībām.
Visbiežākie jautājumi pirmajās sešās nedēļās saistīti ar zīdīšanas grūtībām (sāpes zīdot, plaisu sadziedēšana, zīdīšanas pozām, krūts satvērienu, piena atslaukšanu, barošana, ja mazulis neņem krūti utt.), zīdaiņa aprūpi, nēsāšanu, vannošanu, kopā gulēšanu, negulēšanu, sievietes pašsajūtu, emocijām un raudulīgumu. Īpaši svarīgi izrunāt dzemdību pieredzi, ieraugot tajā, kas izdevās un ko varēja darīt labāk. Dūlai mēdz būt atbildes uz jūsu jautājumiem par piedzīvoto dzemdības. Dūlas vizītes ir vērts izmantot pirms rodas grūtības, vecāku pašefektivitātes stiprināšanā, nevis gaidīt, kad rodas problēmas, jo tad ar vienu vizīti var nepietikt.

Aprūpes noslēgumā rodam mūsu kopsadarbībā resursus, pasakot paldies par kopā būšanu. Māksla nosvinēt atvadas ir īpaša mammas, ģimenes un dūlas pieredze. To var izdarīt dažādi - ar noslēguma vizīti, kādu no pēcdzemdību rituāliem vai kopīgu pastaigu. Lai mums izdodas!

Vairāk par sevi kā dūlu...
Kas ir dūla?Saziņai: 26200035 vai liga.giniborga at gmail.com

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Tiešsaites sajūtu skoliņa “Gatava pēcdzemdībām”

  Teorija. Prakse. Sajūtas. 10 nedēļu nodarbības, 10 dažādas tēmas par sievietes pēcdzemdību periodu un atjaunošanos pēc dzemdībām, 10 veb...