Leģenda

Kādreiz es dzīvoju Paradīzes Dārzā, bet tad es to zaudēju. Nezinu un neatceros, kā tas notika... Tas bija sen....Daudz kas ir aizmirsts un pazaudēts dažādu iemeslu pēc. Esmu piedevusi un, nu, dodos ceļā. Ceļš ir grūts, bet brīnumu un pārsteigumu pilns. Gadās, ka ejot šo ceļu, es paklūpu aiz kāda akmens vai šķēršļa. Lai cik dīvaini tas nebūtu, es priecājos, ka tā, jo zem tā allaž ir kāda norāde uz Paradīzes Dārzu. Tāpēc es turpinu iet (darīt) un aicinu jūs līdz meklēt savu paradīzes dārzu, kur piepildās visas vēlmes un cerības.

Par mani

Esmu praktizējoša dūla kopš 2009. gada , arī  divu bērnu mamma (2003., 2005.).  Meitiņa dzima Valmieras slimnīcā, bet dēliņš - mājās. 
Foto: Kristīne Zavele

Dūlu apmācības ir pabeigtas un joprojām sevi profesionāli pilnveidoju, šobrīd mācos arī par Pep mammu, daudz lasu, vadu nodarbības mammām un tētiem gaidībās un mammām pēc dzemdībām. Strādāju gan kā pirmsdzemdību, gan dzemdību un pēcdzemdību dūla. Pirmsdzemdību tikšanās ir īpašas. Tajās notiek brīnumainas pārvērtības – mazinās satraukums, neziņa, atrodas individuālie resursi, pieaug teorētiskās zināšanas, miers un pārliecība pār saviem spēkiem. Esmu atbalstījusi vientuļās māmiņas, jaunos vecākus dzemdībās, priekšlaicīgās dzemdībās un ķeizargriezienā Rīgas Dzemdību namā, Stradiņos, Madonā, Siguldā un mājdzemdībās. Dodos arī vizītēs uz mājām pēc dzemdībām, kur ierādu jaundzimušā zīdīšanas un turēšanas pozas, vannošanu, ģērbšanu, masāžu un nēsāšanu lakatā. Konsultēju un sniedzu atbalstu krūts zīdīšanā. Veicu Rebozo aizvēršanas masāžu un pēcdzemdību vēdera masāžu mātei. 
Foto: Kristīne Zavele
Pati esmu pieredzējusi gan stimulētas dzemdības slimnīcā, gan dabīgas radības mājās.  Otrajās dzemdībās manī valdīja miers, harmonija, mīlestība un labsajūta. Abas pieredzes ir īpašas - bez pirmās es šobrīd nebūtu tā, kas esmu, bez otrās es nezinātu, ka dzemdības var būt pozitīvas, skaistas un pat baudāmas. Šī otrā, pozitīvā pieredze joprojām ir mans īpašais resurss, pie kura atgriežos savās atmiņās smelties spēku, mieru un harmoniju. Tas bija tik īpaši, ka uzdrīkstos to novēlēt katrai no mums un jau pirmajās dzemdībās. Man ir svarīgi, ja sieviete gūst pozitīvu radību pieredzi arī tad, ja viss nerit tā, kā vēlamies.  Celt sievietes pašapziņu un pārliecību par saviem spēkiem ir tas, ko es varu.
Lai ceļš būtu viegls, kājai vajag kaut kur atsperties. Ikvienā dzīves ceļā cilvēkam labu atbalstu dod vārdi, valoda, gaiši tēli un dvēseliski tuva cilvēka klātbūtne.
Sev esmu atklājusi pozitīvo domu spēku un zemapziņas iespējas. Esmu pārliecināta, ka tas ir viens no veidiem, kā cilvēks var efektīvi palīdzēt sev un arī citiem. Pilnīgi neapzināti pati to biju pielietojusi grūtniecības laikā un dzemdībās. Un vēl man ir sajūta, ka ir jādalās, jo tikai dodot tu pats kļūsti bagāts.
Foto: Kristīne Zavele

Foto: Kristīne Zavele

Dūlas ceļš
Pirmkārt viss sakās ar mani pašu. Bija tāds īpašs mirklis, manas dēliņa dzemdības, kad arī es atdzimu savā būtībā.
Otrkārt, pēc dzemdībām 2005. gadā mani uzrunāja mana burvīgā vecmāte un ārste Dina Ceple un izstāstīja savu redzējumu par dūlām Latvijā. Tas bija kaut kas jauns un manas izpētes vērts. Tomēr tā pa īstam es sevi Dūlu kustībā neredzēju, jo man bija stabils un radošs darbs skolā, kuru apvienot ar vēl kaut ko šķita pilnīgi neiespējami.
Treškārt, kad mācījos NLP praktiķos pie Indras Melbārdes, kur kādā no nodarbībām bijam nonākuši līdz tēmai "Mana misija". Toreiz man kā zibens spēriens galvā atnāca vārds: "Dūla". Tā bija neparasta un brīnumaina sajūta, kas maz pamazām ir pāraugusi pārliecībā.
Ceturtkārt, kad Stārķa ligzdā sākās dūlu apmācības, tad man jau sen bija skaidrs, ka iešu, mācīšos, darīšu jeb vienkārši ļaušos tam.

Man ir vīzija:

Es ticu, ka ikviens cilvēks ir unikāls ar dievišķo sākotni, atmiņām, savu uzkrāto pieredzi, intuīciju un iekšējo spēku. Mēs nākam uz Zemes piedzīvot mirkļus, kas katram ir sava mācību stunda.

Mans dūlas mērķis ir būt blakus sievietēm, ģimenei, kad šķiet, kad konkrētais uzdevums ir pārāk smags. Tā ir pieredze, kā mēs augam savā sirdsgudrībā un mācamies dzīvot caur Sirdi, šeit un tagad.

Dūlas uzdevumi:
  • Attīstīt prasmi būt saskaņā ar sevi, vairot mīlestību un būt tās avotam;
  • Veicināt sievietes prasmi ieklausīties sevī, būt saskaņā ar sevi, savām sajūtām, emocijām un  ķermeni;
  • Dalīties zināšanās par gaidību, dzemdību un pēcdzemdību periodu, zīdīšanas nozīmi sievietes, bērna, ģimenes dzīvē un palīdzēt risināt radušās grūtības tik, cik sieviete pati vēlās.


Mana prakse vieta ir ģimenes veselības centrā Stārķa ligzda, kur mani var satikt gan individuāli, gan grūtnieču vingrošanas, gan vecāku skolas nodarbībās.

Tālrunis 26200035, e-pasts:  liga.giniborga at gmail.com

Par sevi kā dūlu, pārdomas
Kas ir dūlas? klausies mani Latvijas radio 1 raidījumā "Dzīves virtuve"


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Tiešsaites sajūtu skoliņa “Gatava pēcdzemdībām”

  Teorija. Prakse. Sajūtas. 10 nedēļu nodarbības, 10 dažādas tēmas par sievietes pēcdzemdību periodu un atjaunošanos pēc dzemdībām, 10 veb...