Leģenda

Kādreiz es dzīvoju Paradīzes Dārzā, bet tad es to zaudēju. Nezinu un neatceros, kā tas notika... Tas bija sen....Daudz kas ir aizmirsts un pazaudēts dažādu iemeslu pēc. Esmu piedevusi un, nu, dodos ceļā. Ceļš ir grūts, bet brīnumu un pārsteigumu pilns. Gadās, ka ejot šo ceļu, es paklūpu aiz kāda akmens vai šķēršļa. Lai cik dīvaini tas nebūtu, es priecājos, ka tā, jo zem tā allaž ir kāda norāde uz Paradīzes Dārzu. Tāpēc es turpinu iet (darīt) un aicinu jūs līdz meklēt savu paradīzes dārzu, kur piepildās visas vēlmes un cerības.

svētdiena, 2020. gada 8. novembris

5. (3.) nedēļa "Es ļaujos pārmaiņām un uzticos Dieva brīnišķīgajam plānam.”

TAVS BĒRNIŅŠ.

Pēc ieligzdošanās dzemdē jauno augošo organismu sauc par embriju. No trim dīgļlapām — ektodermas, mezodermas, endodermas — sāk veidoties visi bērniņa orgāni un šūnas. Sāk veidoties nervu plātnīte, kas tālāk pārtop par nervu caurulīti, kas pēc laika kļūs par galvas un muguras smadzenēm (centrālās nervu sistēmas attīstības būtiskākais posms). Caur placentu no tavām asinīm topošais mazulis turpmāk saņems visu, kas viņam vajadzīgs.TAVAS SAJŪTAS

Tu esi priecīga, ka grūtniecība ir iestājusies. Tu ar mīlestību pieņem sevī notiekošās pārmaiņas. Tu esi pateicīga visiem, kas tajā ir iesaistīti – Mīļotajam vīrietim, Dievam, savam ķermenim un bērna dvēselītei, kas izvēlējusies jūs par saviem vecākiem. Reizēm ir sajūta, ka gribas laimē dalīties ar visu pasauli. Tik ļoti tas paceļ Tavu garu.

Tomēr katra sieviete savu grūtniecību var uztvert atšķirīgi: dažas ir laimīgas un priecīgas, bet citas - pārsteigtas, nelaimīgas, varbūt pat šokā. Neatkarīgi no situācijas, emocijas mēdz būt pretrunīgas pat, ja grūtniecība ir gaidīta. Laime mēdz mīties ar trauksmi, kuru palielina bailes par bērna veselību un ieligzdošanos dzemdē. Ja mazulis ir pieteicies neplānoti, nereti pat katrs partneris var justies atšķirīgi. Palīdz atklāta saruna, nemūkot un neizliekoties. Nereti pietiek ar vienu cilvēku, kurš ziņu par bēbīti uztver pozitīvi, lai jaunie vecāki arī emocionāli pieņemtu mazuli.

Ir dabiski abiem partneriem justies gan priecīgiem, gan nedrošiem un apjukušiem reizē, jo tas ir jaunu attiecību sākums. Arī vīrietim attiecības ar bērniem ir nozīmīgas, jo maina viņu kā cilvēku un vīrieti. Šī jaunā tēva loma vīrietim parāda jaunu dzīves šķautni, kuru nekad nepiedzīvo vīrietis bez bērniem. Pieaug atbildības sajūta, arī šaubas, vai spēšu gādāt gan par bērnu, gan par viņa māti.

Iespējams Tevi pārņem domas par finansēm, īpaši, ja esi bez darba. Tomēr, ja domas par naudas grūtībām grib ņemt pārsvaru pār prieku un laimi. Varbūt uztver grūtniecību kā uzticības zīmi. Kāds Tur augšā pilnībā ir uzticējies Tev un ticēja Tavai spējai nodrošināt šī bērniņa atnākšanu un veiksmīgu dzīves sākumu. Bērni vecākos bieži vien atraisa apslēptos talantus un radošumu, un ar katru bērnu arvien vairāk. Jūs to varat!

TAVS ĶERMENIS

Fiziski sieviete vairāk jutīsies nogurusi, daudz gulēs, iespējams būs toksikoze. Ķermenis stāsta, ka nepieciešams miers un klusums, lai bērniņš dzemdē varētu labāk „ieligzdoties” un attīstīties. Pārkārtojas viss sievietes ķermenis un psihe. Bez mēnešreižu iztrūkuma, var parādīties arī citas agrīnās grūtniecības pazīmes:

 • Izmaiņas krūtīs: smaguma sajūta, jūtīgums, kņudināšana krūtsgalu apkārtnē, oreolas ap krūtsgaliem kļūst tumšākas;
 • Smaguma sajūta, piepūšanās, sāpes vēdera lejasdaļā;
 • Miegainība un nogurums;
 • Ģībšana vai ģībšanas sajūta;
 • Nelabums,vemšana („rīta nelabumi”);
 • Nepatika pret kādu ēdienu garšām un smaržām;
 • Biežāka urinēšana;
 • Pastiprināti izdalījumi no maksts;
 • Mēnešreižu iztrūkums.

Interesanti, ka arī topošie tēvi mēdz izjust grūtniecībai raksturīgus simptomus – svara pieaugumu, sliktu dūšu, un garastāvokļa maiņas. Daži tēvi sūdzas par atstumtības sajūtu.

IETEIKUMI.

Ir vērts atrast kādu, ar ko savas sajūtas un emocijas pārrunāt – vai tas ir partneris, kāds tuvs draugs vai ģimenes loceklis, vai varbūt speciālists (vecmāte, dūla, psihologs), kuram ir laiks sarunām. Sievietei ir svarīgi sajusties sadzirdētai, mīlētai, aprūpētai, laimīgai un apmierinātai. Lielai daļai vecāku, īpaši gaidot pirmo bērniņu, ir daudz jautājumi, jo viss ir jauns un nezināms, tāpēc ir labi atrast tādu grūtniecības aprūpētāju (ārstu vai vecmāti), kurš ne tikai veic noteiktās medicīniskās pārbaudes, bet ir pieejams sarunai. Dažkārt sievietes izvēlas paralēlo aprūpi pie savas vecmātes, ar kuru kopā viņa dosies arī uz dzemdībām.

Ja parādījies nogurums, sakārto savu dienas plānus tā, lai vari ilgāk pagulēt un atpūsties. Tu pieņem arī savas garastāvokļa maiņas, jo tas padara Tevi vēl sievišķīgāku un skaistāku. Vienkārši pieņem to un esi tā, kas esi. Tu esi brīnišķīga!

ATTIECĪBAS

Jums ir daudz pārrunājama, īpaši, ja viss notiek pirmoreiz. Arī viņš var justies apjucis. Ir svarīgi izrunāties un pieņemt esošo situāciju.

Mācaties runāt par savām jūtām, emocijām, nosaukt tās vārdos un saprast šo emociju iemeslus.

Baudiet laiku savā Mīlestības telpā – dzīvoklī, mājā, dārzā, jo katra lieta, jūsu roku veidota, katra puķe, koks jūs sargā un dalās mīlestībā. Šeit valda tikai Mīlestība.

Bērniņš jūsu sarunu līdz galam nesaprot, toties smalki uztver abu vecāku jūtas.

DARBS AR savām EMOCIJĀM

Katru reizi, kad jūtam emocionālu uzbudinājumu, kas liecina par diskomfortu, mēs varētu sev uzdot šādus 5 jautājumus:

 • Kāds ir manu emociju iemesls?
 • Tieši kādas ir manas emocijas?
 • Kas man pietrūkst? Kādas ir manas vajadzības?
 • Kādi ir mani secinājumi par to, ka manas vajadzības netiek apmierinātas?
 • Ko es patiesībā vēlos?

 

LABĀS DOMAS

Cik bieži Tu skaties spogulī? Vai Tu spēj, skatoties spogulī, pateikt sev labus vārdus?

„Es esmu brīnišķīga sieviete, kas dzīvo saskaņā un harmonijā ar sevi, bērniņu un citiem. Savā Mīlestības telpā jūtos drošībā, jo esmu svētīta un mīlestības pilna. Mīlestības gaišais starojums piepilda manu sirdi, manu ķermeni, īpaši bērniņu, dzemdi, manu prātu un visu manu būtību. Es ļaujos pārmaiņām un uzticos Dieva brīnišķīgajam plānam.”

Izmantotie literatūras avoti:

 • Penny Simkin, Pregnancy, Childbirth, and the Newborn: The Complete Guide, Meadowbrook Press, 2001.
 • The Natural pregnancy book. Herbs, Nutrion and other holistic choises, Aviva Jill Romm,MD, 2003
 • Magical Beginnings, Enchanted Lives, Deepak Chopra, M. D., David Simon, M. D. & Vicki Abrams, C. С. E., I.В.С.L.С, Three rivers press, 2005
 • Ilona Vereša, Antjē Andresa, Gūtniecības kalendārs. Četrdesmit nedēļas kopā ar Nelliju, 2008.
 • Уильям и Марта Сирс, В ожидании малыша, 2007

 

Iedvesmas avoti: 

 • Embrioloģijas lekcijas,
 • V. Mirgē Grāmatu sērija “Skanošais ciedrs”,
 • Luīza Heija, “Izdziedē sevi pats. 101 doma dzīvības spēku nostiprināšanai”.

 

Aptauja. Piedzimt mammai un tētim grupā. Agrīnās grūtniecības pazīmes:  Aptauja/komentāri


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Tiešsaites sajūtu skoliņa “Gatava pēcdzemdībām”

  Teorija. Prakse. Sajūtas. 10 nedēļu nodarbības, 10 dažādas tēmas par sievietes pēcdzemdību periodu un atjaunošanos pēc dzemdībām, 10 veb...